Çalışma ortamındaki gürültünün yüksek olması, çalışanı fizyolojik ve psikolojik yönden olumsuz etkiler, kalıcı işitme kaybına sebep olur ve iş verimini düşürür.

Kişisel maruziyet süresine bağlı olarak, kulak çınlaması, uğultu, baş ağrısı, asabilik, huzursuzluk, tansiyon yüksekliği ve tansiyona bağlı kalp ve damar hastalıklarında artış, stres ve strese bağlı diğer rahatsızlıklar ve hastalıkların tetiklenmesi, dikkat bozukluğu ve dikkat bozukluğuna bağlı iş kazaları riskini arttırmaktadır.

Gürültü ölçümü yaptırarak çalışanların gürültüye maruz kalmalarından kaynaklanan meslek hastalığı ve özellikle işitme ile ilgili risklerden korunmaları için gerekli tedbir ve önlemleri belirleyebilirsiniz.

TS EN ISO/IEC 17025 standardı kapsamında akredite olan BATI LABORATUVARI olarak, Çalışma ortamındaki gürültü ve çalışanın maruz kaldığı gürültü ölçümlerini yapmaktayız.

Tüm ölçümler yasalar ve yönetmeliklerde belirtilen metot, cihaz ve ölçüm teknikleri ile konusunda uzman personellerimiz tarafından yapılmakta olup ölçme ve değerlendirme sonuçları rapor halinde sunulmaktadır.